Skip to Content

İmparatorluğun Hizmetkarı

Country: 
Turkey
Book Title: 
Servant of the Empire

Serinin birinci kitabı "İmparatorluğun Kız'nda Acomalı Mara en büyük ve tehlikeli düşmanını yenerek aile adını yok olmaktan kurtarmıştı. Ancak Minwanabili Jingu'nun yenilgiye uğratılması Mara'nın sorunlarının bittiği anlamına gelmiyordu. Jİngu'nun oğlu Desio ue yeğeni Tasaio aile davasını devralmışlardı. Tasaio, Mara'nın babasıyla kardeşinin ölümüyle sonuçlanan planların mimarıdır. Uzun vadeli düşünen ve iyi tasarlanmış bir planın ne olduğunu çok iyi bilen Tasaio dişli bir düşmandır.

Bu sırada Mara, Zunlu Kevin'ı satın almış ve bir köle olarak evine getirmiştir. Gediğin ötesindeki Midkemia'dan savaş tutsakları olarak getirilen Kevin ve barbar" vatandaşları pek de iyi köleler değiilerdir. Kelewanlıların sınıf sistemine ya da kölelere bakış açılarına inanmamaktadırlar, isyankar, kaçmaya eğilimli ve efendilerine boyun eğmeyi reddeden kimselerdir. Mara, yakışıklı köle ve onun tuhaf özgürlük düşünceleri karşısında büyülenmiştir. Çok geçmeden Mara ve Kevin birbirlerine açık olurlar ve Leydi, Midkemia'daki yaşamla ilgili daha fazla bilgi edinmeye başlar. Kevin çabucak Mara'nın malikanesinde ve onun düşmanlarına karşı verdiği mücadelede değerli bir konuma yükselir. Mara her zaman için öngörülemeyen bir düşünce tarzına sahiptir ve Kevin'ın yabancı fikirleriyle kendisininkileri birleştirip düşmanlarıyla dövüştüğü Konsey Oyunu'nda hamlelerini tasarlar.

Ve Mara bir kez daha sıradışı akıl yürütmeler, bol bol şans ve artık yalnızca bir figür olmak istemeyen bir İmparator ile düşmanlarını alt etmeyi başarır.

Seperator

More things to See

Seperator