Skip to Content

Król Lisów

Country: 
Poland
Book Title: 
King of Foxes

Szpon, ostatni z plemienia Orosinich, przy pomocy Konklawe Cieni zmienił się z ufnego chłopca w przebojowego młodego arystokratę Talwina Hawkinsa, pierwszego szermierza w królestwie Roldem i nie tylko. Tytuł zdobyty przed obliczem króla w Akademii Mistrzów, doprowadził go o krok bliżej do tego, czego pożąda najbardziej na świecie. Pragnie pomścić śmierć swoich rodaków. Własnoręcznie pozbawił życia już dwóch uczestników masakry. Porucznik Campaneal padł pod ostrzem jego miecza podczas pojedynku na turnieju Akademii Mistrzów, a Raven, kapitan najemników, zginął w trakcie nieudanego ataku na wioskę Orodonów, których miał zniszczyć podobnie jak współplemieńców Tala.

Ale pragnienie zemsty Szpona nie zostanie zaspokojone, dopóki nie odkryje powodów rzezi i nie ukarze prawdziwego sprawcy. Konklawe domaga się wypełnienia zobowiązań. Zadaniem Talwina jest zdobycie informacji o Leso Varenie - jednym z najniebezpieczniejszych ludzi na świecie - magu dysponującym potworną mocą i niesamowitymi umiejętnościami. Aby to zrobić, musi zaciągnąć się na służbę do władcy Leso Varena, czyli księcia Kaspara z Olasko. Tym samym musi złożyć przysięgę lojalności człowiekowi, który nakazał unicestwienie wszystkiego, co Tal kiedykolwiek kochał.

Hawkins musi teraz stawić czoła dylematowi służenia dwóm panom, dwóm śmiertelnym wrogom: Kasparowi z Olasko i Konklawe Cieni.

Seperator

More things to See

Seperator